0

MITAR POSLAO SAUTEMPTON U ČEMPIONŠIP: Junajted grabi ka Ligi šampiona, Totenhem može da ispusti Evropu! (VIDEO)

Objavljeno: 13.05.23 u 19:10

Imamo i prvi tim eliminisan iz Premijer lige

Fudbaleri Fulama pobedili su na svom terenu Sautempton sa 2:0 u okviru 36. kola engleske Premijer lige.

Strelac jednog od pogodak bio je srpski napadač Aleksandar Mitrović, a može se reći da je upravo taj gol bio onaj koji je zvanično poslao Svece u Čempionšip.

U istom danu Mančester junajted je uprkos velikom otporu pobedio Vulverhempton čime je došao na korak od plasmana u Ligu šampiona.

Nije bilo lako izabranicima Erika ten Haga, Vulvsi su se dosta dobro branili, a ispoljio se i stari problem Junajteda ove sezone, neefikasnost, posebno u odsustvu povređenog strelca Markusa Rašforda.

Junajted je poveo u 32. minutu, tada je posle kombinacije Bruna Fernandeša i Antonija, Marsijalu ostalo samo da ubaci loptu u mrežu.

Konačno, u nadoknadi posle brze kontre, mladi Alehandro Garnaćo je u četvrtom minutu nadoknade pogodio za konačnih 2:0.

Aston Vila je kod kuće pobedila Totenhem sa 2:1, gostima je u sedmom minutu nadoknade poništen gol zbog ofsajda.

Na Stamford bridžu Čelsi igrao sa Notingem Forestom, na kraju po dva gola Sterlinga sa jedne i Avoniđija sa druge strane za 2:2.

Kristal Palas je golovima Ezea u 38. i 58. minutu došao do bodova protiv Bornmuta.