0

DVA NEVEROVATNA PREOKRETA: Bazel iznenadio Fiorentinu, Vest Hem slavio protiv Holanđana! (VIDEO)

Objavljeno: 11.05.23 u 23:50

Uzbudljivo na oba terena!

U standardnom terminu od 21 čas odigrane su dve polufinalne utakmice Lige konferencija. Bazel je napravio veliko iznenađenje, jer je u Firenci nakon preokreta savladao domaću Fiorentinu sa 1:2. Takođe preokretom, Vest Hem je u Londonu nadigrao AZ Alkmar sa 2:1.

Fiorentina je rano stigla do prednosti. Igrao se 25. minutu kada je Martinez uposlio Artura Kabrala, a brazilski napadač je u prepoznatljivom maniru zatresao mrežu.

Očekivalo se da če italijanski tim u nastavku duplirati vođstvo, a onda je usledio šok. Najpre je Endi Diouf izjednačio u 71. da bi u trećem minutu sudijske nadoknade za konačnih 1:2 pogodio Zeki Amdouni.

U drugom meču, odigranom na Olimpijskom stadionu u Londonu, AZ Alkmar je u 41. minutu poveo golom Reindersa, ali Benrahma i Antonio su preokrenuli u drugom poluvremenu.