0

LAJPCIG STIGAO DO TREĆE POZICIJE: Union se novim porazom udaljio od borbe za titulu!

Objavljeno: 06.05.23 u 18:34

Nastavlja se trka za šampiona Nemačke

Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas u gostima Frajburg sa 1:0, u meču 31. kola nemačke Bundeslige. Strelac odlučujućeg gola bio je Kevin Kampl u 73. minutu.

Lajpcig je treći na tabeli sa 57 bodova, a Frajburg je na petom mestu sa bodom manje. U narednom kolu, Lajpcig će dočekati Verder, dok će Frajburg gostovati Union Berlinu.

U istom terminu, Augzburg je na svom terenu pobedio Union Berlin sa 1:0, golom Diona Drene Belja u 53. minutu. Augzburg je na 13. poziciji sa 34 poena, a Union Berlin je na četvrtom mestu sa 56 bodova. U sledećem kolu, Augzburg će gostovati Bohumu.

Pobedu na svom terenu zabeležila je i Borusija Menhengladbah, savladavši Bohum sa 2:0. Strelci za Borusiju bili su Jonas Hofman u 35. i Lars Štindl u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija je na 10. mestu sa 39 poena, a Bohum je na pretposlednjem, 17. mestu sa 28 bodova. U ostalim mečevima, Hofenhajm je kao domaćin pobedio Ajntraht sa 3:1, dok je Herta na svom terenu pobedila Štutgart sa 2:1.

<iframe id=“sofa-standings-embed-42-42268″ src=“https://widgets.sofascore.com/embed/tournament/42/season/42268/standings/Bundesliga%2022%2F23?widgetTitle=Bundesliga 22/23&showCompetitionLogo=true“ style=height:738px!important;max-width:620px!important;width:100%!important; frameborder=“0″ scrolling=“no“></iframe>