0

SITI PREUZEO VRH PREMIJER LIGE: Njukasl juriša ka Ligi šampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 30.04.23 u 18:09

Vratili se na tron!

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na gostovanju ekipu Fulama u 34. kolu Premijer lige – 2:1.

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Prvo je Erling Haland u 4. minutu načeo Fulam sa bele tačke, da bi izjednačenje samo 11 minuta kasnije doneo Karlos Vinisijus.

Ispostaviće se pobednički pogodak Sitiju je doneo Hulijan Alvarez u 36. minutu.

Aleksandar Mitrović nije bio u sastavu domaćina zbog suspenzije.

Sa druge strane, Njukasl je na Sent Džejms Parku nadigrao fenjeraša, Sautempton – 3:1.

U finišu prvog poluvremena Svrake je šokirao Armstrong nakon što je doveo Sautempton u prednost.

Ipak, u drugom delu igre Njukasl je dodao gas i došao do preokreta.

Najpre je Vilson u 54. minutu poravnao rezultat. Potpuni preokret došao je u 79. minutu kada je Teo Volkot zatresao sopstvenu mrežu, a potvrda pobede došla je 120 sekundi kasnije nakon što je Vilson ponovo zatresao mrežu Sautemptona.