0
Košarka

CRVENA ZVEZDA vs RADIVOJ KORAC, finale prvenstva Srbije za kadetkinje. Beograd, 30.04.2023. foto: Nebojsa Parausic Kosarka, Kadetsko prvenstvo Srbije, Zene, Crvena zvezda, Radivoj Korac

KADETKINJE ZVEZDE ODBRANILE TITULU PRVAKA SRBIJE: Skakačka dominacija donela prevagu crveno-belima!

Objavljeno: 30.04.23 u 23:50

Nova titula za crveno-bele.

Kadetkinje Crvene zvezde MTS odbranile su naslov šampionki Srbije, pošto su u velikom finalu pobedile Radivoj Korać rezultatom 72:60.

Posle izjedančenog početka, crveno-bele su sredinom prve četvrtine napravile seriju 7:0 i povele 16:8. Prvu dvocifrenu prednost Zvezda je stekla sredinom druge četvrtine – 35:25, a na poluvremenu je bilo 37:28.

Zvezda je praktično prelomila meč u trećoj četvrtini, kada je zahvaljujući boljoj igri održavala oko 15 poena prednosti. Ekipa trenera Nemanje Planojevića je dominirala pod oba koša, gde je ostvarila ukupno 53 skoka, od čega 21 u napadu.

Korać je u par navrata zapretio mini serijama, ali nije imao snage da ozbiljnije ugrozi crveno-bele, koje su potpuno zasluženo slavile.

U meču za treće mesto, Art Basket je pobedio Vizuru 76:63.