Košarka

ALTANTA NA KORAK OD ELIMINACIJE: Boston vodi 3:1 u seriji! (VIDEO)

Objavljeno: 24.04.23 u 08:45

Hoksi nemaju sreće.

Košarkaši Atlante poraženi su sinoć od Bostona rezultatom 129:121 u prvom kolu plejofa Istočne konferencije. Domaći su od samog starta imali prednosti i pokažali bolju igru, a  a najzaslužniji za to bili su Džejlen Braun i Džejson Tejtum koji su postigli po 31 poen, uključujući i poslednjih 16 poena na utakmici.

Tre Jang je bio najbolji u redovima Atlante sa 35 poena, Deandre Hanter je dodao 27, dok je  Bogdan Bogdanović za 19 minuta na parketu upisao je osam poena i dva skoka. Srpski košarkaš je imao imao 3/8 iz igre, te 2/5 za tri poena, nije izveo nijedno slobodno bacanje.

Atlanta je u zaostatku bila već posle prve deonive kada je Boston imao 35:25. Ta razlika je na poluvremena bila 12 poena u korist Seltiksa, 65:53. Hoksi su pred sam kraj treće četvrtine prišlii na svega tri poena, 87:90, ali je domaćin uspeo da izdrži i sigurno završi posao.