0

NJUKASL PONIZIO TOTENHEM: Svrake za 20 minuta postigle pet golova i zakoračile ka Ligi šampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 23.04.23 u 17:30

Au, kakva partija!

Fudbaleri Njukasla ubedljivo su slavili protiv ekipe Totenhema u 32. rundi engleske Premijer lige – 6:1.

Od prvog minuta Svrake su pokazale da su mnogo bolji rival, a već do 10. minuta u mreži Petlova našle su se tri lopte.

Prvo je u drugom minutu pogodio Marfi, da Žoelinton na asistenciju Šara pogodio za 2:0 u šestom minutu. Već u devetom minutu susreta bilo je 3:0 – strelac Marfi, a asistent Šar.

Nisu se zaustavili domaći ni tu. Što se kaže ‘namirisali su krv’ te hteli da do kraja dotuku rivala. Isak je pogađao u 19, a zatim i u 21. minutu te tako doneo velikih 5:0, a da je utakmica praktično jedva i počela.

Ipak, uspeli su igrači Totenhema da se konsoliduju i do poluvremena je ostao taj rezultat na snazi.

Ubrzo nakon početka drugog dela igre Heri Kejn je, nakon asistencije Hojbjerga, spustio prednost domaćih na 5:1.

Konačnih 6:1 u korist Njukasla postavio je Vilson u 67. minutu.