Košarka

STUDENTI POLOŽILI ISPIT: SC Derbi izborio plasman u plej-of ABA lige!

Objavljeno: 18.04.23 u 20:58

Veliki uspeh!

Košarkaši SC Derbija poraženi su u Laktašima na gostovanju ekipi Igokee, 75:74. Ipak, uprkos ovom porazu, crnogorski predstavnik je izborio plej-of AdmiralBet ABA lige, s obzirom da im je odgovarao poraz do šest poena razlike.

Igokea je odličnom drugom četvrtinom (u kojoj su slavili 24:14), došla do prednosti na poluvremenu od 44:35.

Sjajnom trećom deonicom izabranici Andreja Žakelja vratili su se u igru. Međutim, nakon neizvesne završnice pobedu su odneli košarkaši domaće ekipe.

Najefikasniji kod Igokee bio je Đorđević koji je ubacio 22 poena uz 11 skokova. Istakli su se Kondić sa 17 i Nerandžić sa 12 koševa.

Sa druge strane u ekipi SC Derbija istakao se srpski košarkaš, Danilo Tasić – 17 poena, 10 skokova. Po 12 poena dodali su Džekson i Megi.

Već sada je poznato da će se u plej-ofu sastati Budućnosti i Mega odnosno Cedevita Olimpija i FMP.

Svoje protivnike Zadar i SC Derbi će dobiti nakon što Partizan Mozzart Bet i Crvena zvezda Meridianbet odigraju zaostale mečeve.