0
Košarka

during the Aba League Season 2022-2023 match between Crvena Zvezda and KK Split at Aleksandar Nikolic hall on April 17, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

ZVEZDA TEK U POSLEDNJOJ ČETVRTINI SLOMILA SPLIT: Crveno-beli se mučili, ali upisali novu pobedu! (FOTO)

Objavljeno: 17.04.23 u 21:45

Teška utakmica!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet u okviru 26. kola AdmiralBet ABA lige savladali su ekipu Splita rezultatom 83:74.

Zvezda je počela veoma dobro, vrlo brzo došla i do 11 poena prednosti, 18:7. Međutim, momci Duška Ivanovića su se opustili, što su Splićani iskoristili i u finišu prve četvrtine prišli na samo dva poena zaostatka.

Vidno iznerviran je bio crnogorski stručnjak te je odmah zatražio tajmaut.

Nakon prve deonice rezultat je bio 23:21 u korist domaće ekipe.

Posle tri i po minuta igre u drugom četvrtini Split je čak došao i do vođstva. Šorter je ostao sam na šutu za tri i pogodio za 26:25.

Zvezda je uspela vrlo brzo da vrati prednost na svoju stranu, međutim, još crveno-beli nisu uspevali da pronađu ofanzivni ritam.

Nakon prvog poluvremena crveno-beli imaju ‘mršavih’ tri poena prednosti – 39:36.

Slika na terenu nije se promenila ni na početku drugog poluvremena. Rasterećeni Splićani konstantno su disali za vratom Zvezdi, a čak su u nekoliko navrata uspevali i da povedu.

Posle prvih pet minuta u trećoj četvrtini rezultat je bio izjednačen – 48:48.

Na dva i po minuta do kraja treće deonice Srđan Subotić, trener Splita, je bio prinuđen da zatraži minut odmora s obzirom da se Zvezda odvojila na 61:55.

Tajmaut je urodio plodom pošto se Split na kraju treće deonice vratio na samo dva poena zaostatka – 63:61.

Crveno-beli su ušli bolje u poslednju četvrtinu, a nakon trojke Vildoze kojom su domaći otišli na devet poena prednosti, Subotić je ponovo morao da prekine seriju tajmautom.

Ipak, ovoga puta nije previše pomoglo njegovim igračima.

Zvezda je konačno pronašla pravi ritam, te je na šest minuta do kraja meča bila na +14 (77:63).

Do kraja su rutinski priveli meč kraju i slavili rezultatom 83:74.