0

KAPITEN KAPITENSKI: Tadić ponovo heroj Ajaksa, Dušan golom rešio pitanje pobednika! (VIDEO)

Objavljeno: 16.04.23 u 23:22

Školska akcija za treći pogodak na utakmici!

Fudbaleri Ajaksa ugostili su na ‘Johan Krojf Areni’ ekipu Emena u okviru 29. runde nacionalnog prvenstva Holandije. Slavni amsterdamski gigant slavio je sa 3:1 uz podršku preko 53 hiljade navijača na tribinama veleleponog stadiona.

Domaći su poveli u 22. minutu pogotkom Horhea Sančeza, da bi 15 minuta kasnije prednost udvostručio Stiven Bergvajn. Na poluvreme je ekipa trenera Hetinge otišla mirne glave, ali gosti su iznenadili golom Džeremija Entonisea u 59. minutu i tako zakomplikovali situaciju.

Pitanje pobednika rešio je, ko drugi, nego kapiten – Dušan Tadić. Reprezentativac Srbije postigao je 10. ovosezonski pogodak u Erdiviziji.

Bio je to mat u tri poteza. Berhujs je započeo akciju, istu je nastavio Konseisao, a završio je najbolji igrač Ajaksa u prethodnih pet sezona.