Tenis

MEDVEDEV NAPUŠTA MONTE KARLO: Rune ga rutinski nadigrao! (VIDEO)

Objavljeno: 14.04.23 u 16:58

Bez prevelike drame!

Danski teniser, Holger Rune, savladao je Danila Medvedeva u četvrtfinalu mastersa u Monte Karlu – 2:0. Po setovima – 6:3, 6:4.

Očekivala se veća drama u ovom susretu s obzirom da su se sastala dva igrača iz Top 10, međutim, Danac je od početka nametnuo svoj tempo koji Medvedev jednostavno nije mogao da isprati.

Ključni momenat u prvom setu dogodio se u četvrtom gemu. Rune je oduzeo servis ruskom teniseru i do kraja seta uspeo da sačuva mirnu ruku na svom servisu, te tako povede sa 1:0.

U drugom setu je viđeno malo više drame. Ponovo je prvi do brejka došao Rune, ali ovaj put nije uspeo da rutinski privede set kraju. Medvedev je odmah vratio brejk i izjednačio na 2:2. Ipak, pri rezultatu 4:4, Rus je ponovo ispustio svoj servis gem, a Rune nije propustio priliku da već u narednom gemu završi ovaj meč.

U polufinalu ga čeka pobednik duela Siner-Museti, dok će se u drugom polufinalnom susretu sastati Fric i Rubljov.