0

POBEDA KOLUBARE NEDOVOLJNA ZA PLEJ-OF: Spartak pao u Lazarevcu, domaćin napravio veliki korak ka opstanku u eliti!

Objavljeno: 10.04.23 u 21:20

Preokret ekipe Veroljuba Dukanca!

Fudbaleri Kolubare iz Lazarevca ostvarili su trijumf u 30. rundi regularnog dela Mozzart bet Superlige Srbije nad ekipom subotičkog Spartaka. Izabranici Veroljuba Dukanca slavili su nakon preokreta sa 2:1, bodovno se izjednačili sa kragujevačkim Radničkim, ali ostali bez plasmana u plej-of.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku gostujućeg tima. Spartak je dominirao u polju, kreirao šanse, ali nije uspeo da zatrese mrežu rivala. Kolubara nije stvorila ni jednu, jedinu priliku u prvih 45 minuta.

Najveća uzbuđenja na meču viđena su nakon najduže pauze. Najpre su gosti poveli u 48. minutu, kada je na asistenciju Miloša Tošeskog mrežu tima iz Lazarevca zatresao Aleksa Đurasović.

Primljen pogodak kao da je trgao domaće. Đuranović je sjajno reagovao nakon dodavanja Kočovića i poravnao je rezultat.

Pitanje pobednika rešeno je u 73. minutu, kada se u strelce upisao Vanja Ilić.

Kolubara je stigla do broja od 37 osvojenih bodova, koliko ima i Radnički 1923, ali je kragujevački tim zbog bolje gol razlike završio u plej-of fazi.