0

LENS OSTVARIO VAŽNU POBEDU NAD RENOM: Trka za titulu još uvek traje!

Objavljeno: 02.04.23 u 09:55

Neizvesno do kraja.

Fudbaleri Lensa su u okvriu 29. kola francuske Lige 1 minimalnim rezultatom 1:0 ostvarili pobedu protiv Rena i došli do drugog uzastopnog trijumfa i 17. u sezoni, dok su domaći doživeli deveti poraz.

Gosti su bolje otvorili meč, propustili dve prilike u prvih 15 minuta, a onda je usledio momenat odluke. U 31. minutu posle centaršuta sa desne strane Luj Openda je visoko skočio i glavom loptu sproveo u mrežu Rena. Dva minuta kasnije Benžaman Burigo je mogao da povisi na 2:0, ali je pogodio prečku. Domaćima je u 87. minutu poništen gol zbog ofsajda i to posle intervencije iz VAR studija pa je ostalo 0:1.

Lens sada ima 60 bodova, dok prvoplasirani PSŽ ima 66 i utakmicu manje, koju će odigrati danas u derbiju kola protiv Liona od 20:45 na Parku Prinčeva.