0
Evroliga

FOTO: Starsport

OBRADOVIĆ NAHVALIO NAVIJAČE: ‘Oni su itekako važan faktor u svemu ovome što se dešava i bez njih ovo ne bi imalo nikakvog smisla!’ (FOTO)

Objavljeno: 30.03.23 u 21:25

Trener ‘Crno-belih’ pred utakmicu sa Realom.

Košarkaši Partizana će u okviru 32. kola Evrolige dočekati madridski Real u Štark Areni. U prošlom kolu je tim iz Beograda poražen od Barselone rezultatom 89:80, dok su Španci savladali Fenerbahče rezultatom 90:75.

Željko Obradović, trener domaćih, govorio je ovoj utakmici i rekao da sigurno nije lako, ali tako je kako je.

– U sedam dana, četvrta utakmica. Sigurno nije lako, ali tako je kako je. Znali smo raspored i da će biti veoma teško. Išli smo iz utakmice u utakmicu, itako i sad. Imali smo dva dana, juče u nešto lakšem ritmu, danas smo probali da odradimo trening kao što i inače radimo pred utakmicu. Već smo juče krenuli da pričamo o Real Madridu, timu koji je u toj poziciji u kojoj je. Svakako, pričati o Real Madridu i svemu onome što predstavlja evropskoj košarci i ove godine sa rosterom koji ima, mislim da je bespotrebno. Čeka nas veoma teška utakmica, ali je prilika da probamo da damo sve od sebe još jednom i da vidimo da li možemo da odigramo neke trenutke bolje što smo to radili protiv Barselone. – započeo je.

Pričao je i o utakmici veterana Partizana i Reala i dodao da je to veoma lepo, da se pojave neki igrači koji su legende našeg kluba, ali ima i onih koji su igrali i u oba tima.

-Čestitke za inicijativu i onome ko je to uradio. Mislim da je to veoma lepo, da se pojave neki igrači koji su legende našeg kluba, ali ima i onih koji su igrali i u oba tima. Nadam se da će svi oni koji vole košarku uživati u toj utakmici. – nastavio je iskusni strateg.

Dotakao se i navijača Iirekao da je zahvalan do neba za sve ono što rade ovih godina.

-Zahvalnost do neba za sve ovo što rade ovih godina za nas. Oni su itekako važan faktor u svemu ovome što se dešava i bez njih ovo ne bi imalo nikakvog smisla. Iz utakmice u utakmicu to pokazuju, i mislim da će ovo biti rekord, koji će se teško oboriti. Da za četiri utakmice bude toliko gledalaca u Areni, treba posle meča izračunati koliko ih je ukupno bilo. Fantastični su i hvala im na podršci, i nadam se da će nastaviti tako. Neka i sutra budu uz ekipu, neka respektuju sve ljude iz Reala. Treba imati u vidu to da smo u prvom delu igrali protiv Reala u Madridu i da su oni bili ljudi koji su dozvolili svim navijačima Partizana da uđu u halu. Izuzetno gostoljubili, izuzetno gostoprimstvo, i mislim da to treba i uzvratiti. Pokazali su i tada zašto su „kraljevski klub“. – dodao je.

FOTO: Starsport

Nastavio je i naglasio da je svaka utakmica bila važna.

– Svaka utakmica je bila važna. Pričali smo uvek da mi idemo iz utakmice u utakmicu. Znamo situaciju koju imamo i nema razloga nikako da se opterećujemo. Imamo Real sutra, posle toga je već utakmica protiv FMP-a, a o svemu onome što dolazi imamo vremena da se priča. Nema ni jedan razlog za bilo kakav pritisak , uvek je isto, uvek se igra na isti način da se odigra najbolja moguća utakmica. – rekao je Željko.

Na kraju je pričao i o gustom rasporedu i dodao da im se desilo da imaju tri utakmice u par dana.

-Kao i uvek, odgovor će biti mnogo jasan posle utakmice. Nije lako, mi to znamo. Desilo nam se da imamo tri utakmice u par dana, i igrali smo kako smo igrali. Kao što sam rekao, razumem igrače, znam koliko je to teško u svakom smisli, ali eto, ovo je jedan dan više, pa ćemo videti kako će to da izgleda sutra. –zaključio je Obradović.

BONUS VIDEO:

2
0

0 Komentara

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter