0

AJAKSU IZMIČE TITULA: Ne pomaže gol Tadića – Fajenord odneo tri boda iz Amsterdama! (VIDEO)

Objavljeno: 19.03.23 u 16:40

Teška situacija za Kopljanike!

U okviru 26. runde Eredivizije od 14 časova i 30 minuta sastali su se Ajaks i Fajenord u utakmici, kojom je aktuelni šampion mogao da uhvati potpuni priključak za aktuelnim liderom.

Međutim, to se neće desiti, barem za sada. Gosti su odneli sva tri boda za Roterdam pobedom – 3:2.

Već u petom minutu bilo je 1:0 za goste zahvaljujući golu Santijaga Himeneza. Prednost se vrlo istopila s obzirom da je Alvarez poravnao u 17. minutu.

Potpuni preokret aktuelnom šampionu Holandije doneo je srpski fudbaler Dušan Tadić golom u 37. minutu.

U drugom poluvremenu potpuni preokret Fajenorda i definitivno dokaz da su spremni za osvajanje titule ove sezone.

Prvo je u 52. minutu Šimanski poravnao na 2:2, da bi u 86. minutu Gertruida zadao konačan udarac Ajaksu.