0
ATP

Tennis-ATP 250 Belgrade Open 2021 Hamad Medjedovic v Alex Molcan (SVK) Beograd, 24.05.2021. foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

MEĐEDOVIĆ SIGURAN NA STARTU ČELENDŽERA U MAĐARSKOJ: Srpski teniser slavio protiv Rusa nakon preokreta!

Objavljeno: 14.03.23 u 15:15

Ukoliko se plasira u četvrtfinale, Hamad će imati najbolji renking karijere

Srpski teniser, Hamad Međedović, plasirao se u osminu finala čelendžera u Šekesfehervara. On je savladao Ivana Grahova nakon preokreta 2:1, po setovima 6:7/6:4/6:4 nakon dva i po sata igre.

Naš igrač je pretrpeo brejk odmah u prvom gemu meča. Uspeo je da se vrati ali je poklekao u taj-brejku uvodnog seta.

U drugom setu nije bilo brejkova sve do 9. gema kada je Međedović oduzeo servis ruskom teniseru i odservirao za izjednačenje.

Dobar momentum preneo je u treći set, gde je ponovo u 9. gemu brejknuo protivnika i priveo meč kraju.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI:

Njegov sledeći protivnik biće bolji iz duela Jonel-Madaraš. Turnir u Mađarskoj se igra za nagradni fond od 36 hiljada dolara i pobedniku će pripasti 50 atp poena.