0

Twitter/AS ROMA

GOLEADA U LIGI EVROPE: Roma rutinski protiv Sosijedada, Arsenal izbegao poraz u Lisabonu! (VIDEO)

Objavljeno: 09.03.23 u 21:25

Sjajno veče za ljubtelje fudbala.

Na prve četiri utakmice osmine finala Lige Evrope palo je čak 14 golova, a najefikasniji je bio meč u Berlinu, gde je Union Berlin izbegao poraz u poslednjim minutima meča. Arsenal je imao vođstvo, ali je Sporting preokrunuo. ,,Topdžije“ su na kraju izjednačile autogolom Morita Hidemasa.

Bajer Leverkuzen je savladao Ferencvaroš rezultatom 2:0. Roma je rutinski savladala Real Sosijedad.

Prvi gol za Romu postigao je Stefan el Šaravi na asistenciju Tamija Ibrahama u 13. minutu. Izabranici Žozea Murinja su bili strpljivi i prepustili inicijativu špancima. Igrači Sosijedada su krenuli da pokušavaju i preuzeli posed lopte. Takefuse Kubo je imao sjajnu šansu u 22. minutu, ali je samo pogodio stativu. U nastavku skroz bezidejna igra gostiju i to su iskoristili igrači ,,Vučice’’ i u 87. minutu je Paulo Dibala na drugoj stativi pronašao Maraša Kumbulu koji postigao svoj prvenac u ovoj sezoni.