0
Evroliga

during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Anadolu Efes Istanbul at Aleksandar Nikolic Hall on March 08, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

ZVEZDA RAZBILA EFES U PIONIRU: Kampacov tango vredan 22 poena za pobedu crveno-belih nad prvakom Evrope! (FOTO+VIDEO)

Objavljeno: 08.03.23 u 22:21

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Efesa rezultatom 94:75 u okviru 27. kola Evrolige.

Poenima Ante Žižića je otvorena poenterski ova utakmica, nakon nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane. Nakon trojke Buboe prvi koš za domaće postiže Ben Bentil sa posta. Tešku trojku pogađa Ognjen Dobrić uz zvuk sirene, ali ona je bila iznuđena. Izuzetnu seriju su imali gosti pomoću koje su uspeli da odu +8.

VESTI O ZVEZDI:

U nastavku prve deonice Zvezda je zaigrala nešto čvršču odbranu, koja im je omogućila da se vrate u rezultatski egal. Lep potez Vila Klajburna vratio je Efes na neku pristojnu distancu od sedam poena. Na kraju je prva deonica zaključena košem Hasana Martina kojim se domaći tim spustio na pet poena zaostatka.

Preciznim pogotkom Fakunda Kampaca za tri poena na najbolji mogući način je otvorena druga četvrtina. Isti igrač u sledećem napadu nastavlja svoj strašan niz i vraća Zvezdu na poen minusa. Danston posle ofanzivnog skoka pogađa i prekida seriju domaćih igrača. Nezaustavljivo deluje Klajburn koji vraća Efes na maksimalnih +8.

Košem Luke Mitrovića uz faul Zvezda se opet spušta na taj jedan poen minusa. Treća trojka Kampaca za prvo vođstvo domaćih na ovom meču. Izuzetan šuterski ritam crveno-belih sada spolja pogađa Nemanja Nedović. Ante Žižić muči odbranu Zvezde već je dvocifren. Pametna i smirena završnica omogućila je Zvezdi na pauzu ode sa prednošću.

Na neobičan način počinje drugo poluvreme pošto Ergin Ataman dobija tehničku grešku zbog praćenja sudija do tunela. To koriste igrači Crvene zvezde koji uspevaju velikom seriju da odu na +10 u uvodnim minutima treće deonice. Mali problem odbrani crveno-belih pravi serija trojki Efesa koji se spušta na šest poena zaostatka.

Mbaje pogađa trojku za Efes, a potom turski tim dobrom odbranom uspeva da stigne do novog poseda i poena. Ovoga puta Petrušev uspeva da zakuca loptu za poentersko buđene Zvezde. Uprkos velikoj seriji gostiju koje je povukao Elajdža Brajant, Zvezda vodi pred poslednjih deset minuta košem Petruševa.
Serija promašenih šuteva i prodatih napada na obe strane na startu poslednje deonice. Prve poene u ovom periodu igre postiže Elajdža Brajant za novo vođstvo Efesa. Da zna da pogodi za tri poena podsetio je sve sjajni Stefan Marković. Izvanredna serija poena Fakunda Kampaca uspeva da podigne Zvezdu na +8.

Čvrsta odbrana košarkaš Zvezde im omogućava da igraju nešto smirenije u napadu. Usledilo je isklučenje Ergina Atamana koje daje krila domaćim igračima. Pogađa sada trojku i maestralni Stefan Lazarević sa najvećih +17. Na kraju je bilo jasno kome će pripasti ova pobeda, a veoma je važno da su košarkaši Crvene zvezde pobedili Efes sa više od 13 poena razlike, pa će u slučaju da dele poziciju na kraju regularnog dela imati prednost u odnosu na šampiona Evrope.