0
Evroliga

(POLUVREME) ZVEZDA OD OČAJA DO SJAJA: Crveno-beli dobili psihološki rat u prvom delu igre!

Objavljeno: 08.03.23 u 21:17

Probudio je Duško Ivanović svoj tim

Košarkaši Crvene zvezde igraju meč 27. kola Evrolige protiv ekipe Efesa, a rezultat posle prvih 20 minuta je 49:45.

Poenima Ante Žižića je otvorena poenterski ova utakmica, nakon nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane. Nakon trojke Buboe prvi koš za domaće postiže Ben Bentil sa posta. Tešku trojku pogađa Ognjen Dobrić uz zvuk sirene, ali ona je bila iznuđena. Izuzetnu seriju su imali gosti pomoću koje su uspeli da odu +8.

VESTI O ZVEZDI:

U nastavku prve deonice Zvezda je zaigrala nešto čvršču odbranu, koja im je omogućila da se vrate u rezultatski egal. Lep potez Vila Klajburna vratio je Efes na neku pristojnu distancu od sedam poena. Na kraju je prva deonica zaključena košem Hasana Martina kojim se domaći tim spustio na pet poena zaostatka.

Preciznim pogotkom Fakunda Kampaca za tri poena na najbolji mogući način je otvorena druga četvrtina. Isti igrač u sledećem napadu nastavlja svoj strašan niz i vraća Zvezdu na poen minusa. Danston posle ofanzivnog skoka pogađa i prekida seriju domaćih igrača. Nezaustavljivo deluje Klajburn koji vraća Efes na maksimalnih +8.

during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Anadolu Efes Istanbul at Aleksandar Nikolic Hall on March 08, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Košem Luke Mitrovića uz faul Zvezda se opet spušta na taj jedan poen minusa. Treća trojka Kampaca za prvo vođstvo domaćih na ovom meču. Izuzetan šuterski ritam crveno-belih sada spolja pogađa Nemanja Nedović. Ante Žižić muči odbranu Zvezde već je dvocifren. Pametna i smirena završnica omogućila je Zvezdi na pauzu ode sa prednošću.