0

SRPSKI FUDBALER NAJBOLJI U JEDNOM PARAMETRU U SERIJI A: Luka Jović oborio rekord! (VIDEO)

Objavljeno: 05.03.23 u 09:00

Luka srušio prvaka Italije.

Sinoć su se u okviru 25. kola italijanske Serije A sastali Fiorentina i Milan. Tim iz Firence je iznenadio ,,rosonere’’ pobedivši ih na domaćem terenu 2:1.

Tim Vićenca Italijana je poveo golom Nikolasa Gonzaleza sa bele tačke u 49. minutu. Reprezentativac Srbije je ušao u igru u 80. minutu, a samo 8 minuta kasnije je postigao pogodak. Utešni gol za Milan postigao je Teo Ernandez u 95 minutu.

Joviću je ovo bio 11. gol ove sezone u svim takmičenjima, a četvrti na 23. meču Serije A.

Srpski igrač se po jednom parametru izdvaja među strelcima italijanske lige. Njemu je ovo peti pogodak glavom ove sezone, i ima isti učinak kao Viktor Osimen.

U poređenju sa minutažom koju napadač Napolija ima veću minutažu, jasno je da je Luka sa te strane bolji, jer je manje vremena proveo na terenu.