1
Košarka

PEŠIĆ NAKON PORAZA: „Čestitam Grčkoj, pokazali su karakter – dozvolili smo im da vrate samopouzdanje!“

Objavljeno: 24.02.23 u 21:10

Reakcija selektora.

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je pod Grčke u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Mundobasket – 95:92.

Orlovi sada moraju da pobede Veliku Britaniju u ponedeljak od 20 časova kako bi osigurali plasman na Svetsko prvenstvo u košarci.

Nakon meča, o utakmici je pričao Svetislav Pešić, selektor Srbije.

Dve različite utakmice. U prvih 20 minuta. Odlična odbrana, kontrolisali smo skok, odbranu, tranziciju. U drugom poluvremenu, počeli su da igraju vrlo agresivno, ne samo u odbrani, već i u napadu. Imali su mnogo ofanzivnih šuteva posle prodora ka košu. Treća četvrtina je uvek važna, a oni su počeli da igraju novu utakmicu. Mi smo izgubili Jovića u kojem imamo iskustvo. Čestitam Grčkoj na pobedi jer je pokazala karakter, a mi nismo našli rešenja da ih zaustavimo. – rekao je iskusni stručnjak.