during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Alba Berlin at Aleksandar Nikolic Hall on February 24, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

IVANOVIĆ NAKON PORAZA: ‘Ja sam kriv – Ovo nije put!’

Objavljeno: 24.02.23 u 22:15

Težak poraz za njegovu ekipu.

Ekipi Duška Ivanovića gostovali su košarkaši berlinske Albe, koji su uprkos lošem položaju na tabeli, tradicionalno težak rival Crvenoj zvezdi. Prethodni duel ovih rivala pripao je Crvenoj zvezdi, nakon produžetka – 84:88, ali je večeras slavila ekipa iz Nemačke. Nakon utakmice, svoje utiske izneo je trener Crvene zvezde, Duško Ivanović.

‘U drugom poluvremenu nismo igrali odbranu, napad… naša jedina opcija u napadu je bio šut za tri poena, a danas nam nije bio dan u šutu za tri. Ozbiljne ekipe moraju da igraju dosta jače u odbrani u kritičnim trenucima.Nemojte ovo ni da me pitate, kada god se izgubi to je krivica trenera. Ja sam kriv, idemo na sledeće pitanje.’ – rekao je Duško i potom dodao:

‘Mi smo u prvom poluvremenu imali agresivnost kakvu treba da imaš, oni igraju atipično, u momentu kada smo prestali da igramo dobru odbranu oni su imali lagane koševe. Potom smo počeli da dosta šutiramo trojke, nismo uspeli i kada su poveli šest, sedam razlike, nismo imali snage da se vratimo.Većina šuteva je bila izgrađena, ali jedna ozbiljna ekipa mora da ima više solucija u napadu… Ali večeras smo želeli samo trojke i to nije put da nešto uradimo… Ovo nije put. Drugo poluvreme nije način kojim bi trebalo da igramo.’ – reči su trenera Crvene zvezde.

Uprkos porazu, Duško smatra da je ovo samo još jedan u nizu poraza, sa ne previše značaja.

‘Ništa. Kao i sve prethodne utakmice, dobiješ ili izgubiš, sledeća je nova utakmica.’ – zaključio je Ivanović.