0

TADIĆEVA DVA POGOTKA I ASISTENCIJA ZA JUBILEJ: Stoti gol Srbina u dresu Ajaksa! (VIDEO)

Objavljeno: 19.02.23 u 20:19

Ubedljivo su slavili.

Fudbaleri Ajaksa savladali su ekipu Sparte iz Roterdama u 22. kolu holandske lige i to rezultatom 4:0. Bili su nemilosrdni „kopljanici“, a fantastičan učinak imao je i kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić, koji je upisao 2 gola i asistenciju.

Prvi pogodak, Tadić je postigao već u 6. minutu, kada je iskoristio Klasenovu asistenciju. Bio je to njegov 99. pogodak u dresu holandske ekipe, a navijači su se nadali da može i do jubileja.

Dvadesetak minuta kasnije, Tadić je zabeležio i asistenciju, nakon što je proigrao Keneta Tejlora.

Ono što su svi čekali, dogodilo se u 64. minutu, kada je Dušan na 22.5 utakmici u dresu Ajaksa, upisao 100. gol. Sudija je tada nakon korišćenja VAR tehnologije, procenio da su gosti napravili jedanaesterac, a tu priliku, iskoristio je Srbin.

Ajaks je do kraja meča stigao do još jednog gola, koji je delo Kudusa.