during the Mozzart Super Liga 2022/2023 match between Spartak Zdrebceva Krv and FK Partizan at stadium Subotica on February 19, 2023 in Subotica, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

RIKARDO DONEO POBEDU PARTIZANU: Spartak pokazao zube crno-belim, ali ni to nije bilo dovoljno bar za bod! (VIDEO)

Objavljeno: 19.02.23 u 18:55

Subotičani su pružili veliki otpor

Fudbaleri Partizana su na gostovanju ekipi Spartaka u Subotici upisali veoma važnu pobedu u okviru 22. kola Mozzart Bet Superlige Srbije, konačan rezultat je bio 1:2.

Prvu opasnu priliku imali su gosti iz Beograda i to već u 4. minutu utakmice. Crno-beli su napali preko Natha, koji je ubacio preciznu loptu prema Rikardu, ali je Ostojić bio na pravom mestu da zaustavi taj napad.

VESTI O PARTIZANU:

U 15. minutu smo videli još jednu samo privedno opasnu situaciju ispred gola Spartaka, kada je Natho odličnim pasom pronašao svog saigrača, ali je čitava akcija prekinuta ofsajdom.

Partizan je imao kapitalnu priliku za pogodak u 30. minutu utakmice. Filipović je u punom trku šutirao, a da nije imao nikakav blok ispred sebe, ipak čuvar mreže Spartaka je bio na visini zadataka.

Od 41. minuta crno-beli su stigli do vođstva. Kvinsi Menig je uputio izvanrednu loptu u dubinu, a ofsajd zamku je uspeo da izbegne Rikardo, koji je do kraja povukao i potom postigao pogodak za prednost Partizana u završnici poluvremena.

Nije dugo trebalo ekipi Spartaka da posle izlaska iz svlačionice dodatno začini atmosferu u Subotici. Naime, pozajmljeni igrač Crvene zvezde, Petar Stanić, uspeva da u 51. minutu zatrese mrežu Popovića za izjednačenje.

Ipak, crno-beli su mnogo ozbiljnije ušli u nastavak drugog poluvremena, a ta upornost se isplatila konačno u 67. minutu. Tada Jović upućuje udarac koji odličnom intervencijom „skida“ Dubljanić, ali je na odbitku bio Rikardo koji vraća prednost Partizanu.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja uz mestimične polušanse oba tima, tako da je rezultat ostao nepromenjen.