Uros Racic Serbia, national football team training session in Doha, Qatar on 21. Nov, 2022 photo: STARSPORT

KONAČNO POGODIO: Uroš Račić zatresao mrežu po prvi put u dresu Brage! (VIDEO)

Objavljeno: 13.02.23 u 08:36

Sjajno veče za njega i njegov tim.

Sprski vezista, Uroš Račić, sinoć je bio strelac za njegov tim, Bragu, u pobedi nad Maritimom – 2:1. Ovo je prvi gol za Račića još od 24. januara 2021. godine, kada je u dresu Valensije bio strelac.

Ipak, nije dobro krenulo za njegov tim. Maritimo je u 38. minutu preko Rijaskosa došao do prednosti.

Međutim, već do poluvremena Braga je ‘dodala gas’ i na veliki odmor otišla sa prednošću od 2:1.

Prvo je u 40. minutu Banza poravnao rezultat, da bi u trećem minutu nadoknade Račić svojim golom doneo preokret svom timu, a ispostaviće se i novu pobedu.

Braga se ove sezone ozbiljno umešala između Benfike, Porta i Sportinga u portugalskom prvenstvu. Trenutno zauzimaju treće mesto, sa sedam bodova zaostatka za vodećom Benfikom, a svega dva za drugoplasiranom Portom.