0
Evroliga

IVANOVIĆ I PORED POBEDE NIJE BIO SKROZ ZADOVOLJAN: „Igrali smo dobro 35 minuta – odbrana je bila dobra!“

Objavljeno: 10.02.23 u 11:15

Nisu mu se svideli poslednjim minuti!

Košarkaši Crvene zvezde Meridian Bet sinoć su u Menora Mivtačim Areni savladali Makabi sa 89:86 u 24. kolu Evrolige.

Tokom celog meča crveno-beli su kontrolisali utakmicu, a u nekoliko navrata imali i 16 poena prednosti.

Međutim, ponovo je u poslednjih pet, šest minuta, napadačka produkcija crveno-belih stala, te se Makabi potpuno vratio na krilima Vejda Boldvina, koji je meč završio sa 38 poena.

Srećom, u penal završnici ruka Luke Vildoze je bila mirna te je Zvezda došla do 11. pobede u elitnom takmičenju.

Nakon meča, Duško Ivanović, trener crveno-belih, bio je zadovoljan sa 35 minuta, ali ne i sa poslednjih pet.

Head coach Dusko Ivanovic during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Partizan Mozzart Bet Belgrade at Aleksandar Nikolic Hall on January 27, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Igrali smo veoma dobro, nekih 35 minuta. Ali u poslednjih pet, kao na nekim ranijim mečevima, imali smo problema u napadu. Ipak, naša odbrana je bila dobra. Takođe, tokom većeg dela meča napravili smo mnogo čistih situacija u napadu. – rekao je Ivanović.

U narednom kolu Evrolige, koje je na programu nakon pauze usled nacionalnih kupova, Crvena zvezda igra protiv Albe.