0

AL HILAL U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA: Saudijski klub napravio senzaciju i kući poslao Flamengo! (VIDEO)

Objavljeno: 07.02.23 u 23:19

Uspeli su!

Fudbaleri Al Hilala iz Saudijske Arabije prvi su finalisti Svetskog klupskog prvenstva. U polufinalu izbačen je brazilski Flamengo sa 3:2.

Drugog finalistu saznaćemo sutra, nakon okršaja Real Madrida i Al Ahlija.

Vrlo rano, u četvrtom minutu, poveo je Al Hilal golom Al Davsarija sa bele tačke.

Ipak, činilo se da Flamengo ide ka preokretu nakon izjednačenja u 20. minutu preko Pedra.

Međutim, utakmica se pretvorila u košmar za igrače Flamenga u poslednjim sekundama prvog dela igre. Žerson je napravio prekršaj za penal, dobio drugi žuti karton, a Al Davsari još jednom doneo prednost svom timu.

U 70. minutu Al Hilal je povećao prednost na 3:1 preko Argentinca Vieta.

Poraz Flamenga ublažio je Pedro u nadoknadi vremena.