ABA league match between kk Crvena Zvezda and kk Igokea was played at Belgrade, 05.02.2023. at Aleksandar Nikolic hall (Photo by Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©)

STOTKA U PIONIRU: Zvezda slavila protiv Igokee uz 19 trojki!

Objavljeno: 05.02.23 u 18:15

Ovo je bio prvi susret Vlade Jovanovića protiv bivšeg tima

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu rezultatom 104:71, u okviru 18. kola ABA lige. „Crveno-beli“ su upisali 16. pobedu u regionalnom takmičenju i tako se vratili na 1. mesto pošto imaju poraz manje od Partizana.

Rafalna paljba Petruševa i Vildose na startu meča i serija Zvezde 15:0 kojom dolazi do vođstva 22:4. Krilni centar Crvene zvezde je pogodio sve tri trojke koje je šutnuo i sada je najefikasniji sa 10 poena.

Uspeva Igokea da malo dođe do daha i 4 vezana poena postiže Nenad Nerandžić, da bi Bentil trojkom stavio tačku na prvu četvrtinu 27:11.

Na startu druge četvrtine videli smo odličnu akciju Kampaca i Ilića koji je efektno zakucao za maksimalnih +19 (34:15). Luka Vildosa igra kao u transu, postiže treću trojku za svoj 13 poen, bez promašaja.

Ognjen Dobrić pogađa novu trojku za Zvezdu a onda Nikola Tanasković postiže tri poena za 43:23. Ponovo Dobrić odgovara trojkom za 50:28. To je 10. trojka domaćih iz 15 pokušaja.

Kada pada onda pljušti. Dobrić postiže treću trojku u ovoj četvrtini za maksimalnih 57:30.

Dobija Jovanović tehničku grešku a Kampaco to kažnjava trojkom za kraj poluvremena, 61:30.

Nastavila je Zvezda u istom ritmu u nastavku meča i trojkama Dobrića i Kampaca došla do 73:37. Zategli su domaći odbranu a 4. trojku na utakmici postiže Filip Petrušev koji ima već sada dabl-dabl sa 12 poena i 10 skokova. Na kraju treće četvrtine je 81:41.

Nakon svih, sada je došao red i na Nemanju Nedovića koji postiže 4 trojke za njegov 14. poen u poslednjoj četvrtini, odnosno 20. ukupno i to je 100:59, pa Vlada Jovanović zove tajm aut.

Zvezda je rutinski privela meč kraju, dozvolila je nekoliko lakih poena gostima pa je na kraju bilo 104:71.

Crveno-beli“ su šutirali 19 od 30 za tri a prednjačio je Nedović sa 20 poena uz 6 od 8 iza linije 6,75. Dobrić i Kampaco su dodali po 14, Vildosa 13, Ilić i Petrušev po 12 i Kuzmić 11.

U redovima gostiju Tanasković je imao 17 a Kroford 11 poena.