0

TADIĆ GOLOM ZAPUŠIO USTA KRITIČARIMA: Ajaks ubedljiv protiv Ekselsiora! (VIDEO)

Objavljeno: 29.01.23 u 18:57

Jako bitna pobeda Ajaksa koja ih vraća u trku za titulu

Fudbaleri Ajaksa savladali su na gostujućem terenu ekipu Ekselsiora sa 4:1, u okviru 19. kola holandske Eredivizije.

Kapiten tima iz Amsterdama i reprezentativac Srbije, Dušan Tadić, doneo je prednost svom timu sa bele tačke u 15. minutu meča. On je tako na sjajan način odgovorio na veliki broj kritika u poslednje vreme.

Izjednačili su domaći u 36. minutu, kada je dobro skočio el Jakubi, ali je Ajaks uspeo ponovo da povede u samom finišu prvog poluvremena, preko Klasena.

U drugom poluvremenu, gosti su pokazali klasu i golovima Mohameda Kudusa i Devina Renša stigli do ubedljive pobede.

Aktuelni šampioni su iskoristili remi Fejenorda i vratili se u trku za 1. mesto, pošto trenutno zaostaju 5 bodova u odnosu na Fejenord.