from left Zach LeDay, Yam Madar, Dante Exum, Ioannis Papapetrou and Uros Trifunovic during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Partizan Mozzart Bet Belgrade at Aleksandar Nikolic Hall on January 27, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

NEREŠENO U PIONIRU: Papapetru i Smajlagić odlični, Glas muči Partizan!

Objavljeno: 29.01.23 u 19:50

Vrlo izjednačena utakmica u Pioniru

Košarkaši Partizana u ovom trenutku dočekuju ekipi Mornara u okviru 17. kola Admiral bet ABA lige. Nakon uvodnih 20 minuta, rezultat je izjadnečen 41:41.

Crno-beli“ su nešto sporije ušli u meč, što je iskoristila ekipa iz Bara koja stiže do prednosti 10:14 nakon uvodnih 5 minuta. Željko je morao da traži tajm-aut jer je bio ljut na zalaganje svojih igrača u odbrani.

Potom sledi serija Janisa Papapetrua koji pogađa 2 vezane trojke i Partizan stiže do vođstva na kraju prve četvrtine 28:26.

Alen Smajlagić je odlično otvorio drugu četvrtinu a nakon trojke Nanelija, domaći stižu do maksimalnih +5 (34:29). Mornar uspeva nekoliko puta da probije odbranu Partizana i lakim poenima Glasa i Džonsa stiže do preokreta (39:41).

Napad srpske ekipe je potpuno zakazao u drugoj četvrtini, u kojoj su šutirali skromnih 4 od 16 iz igre i 2 od 6 za tri.