FOTO: FK Crvena zvezda
in , ,

GORAN PANDEV NA ‘MARAKANI’: ‘Falio mi je crveno-beli dres sa mojim imenom!’ (FOTO) (VIDEO)

Najbolji strelac u istoriji makedonskog fudbala posetio beogradski klub!

Crvena zvezda je danas ugostila  legendu makedonskog fudbala i velikog navijača beogradskog tima– Gorana Pandeva, koji je u društvu predsednika kluba Svetozara Mijailovića obišao klupske prostorije, muzej i još jednom potvrdio ljubav prema Crvenoj Zvezdi.

FOTO: FK Crvena zvezda

– Kao mali sam voleo Crvenu zvezdu i navijao za nju. Zvezda je veliki klub i za nju su igrali veliki igrači. Ima neverovatnu istoriju. Srećan sam što sam ovde. Zahvaljujem se predsedniku Svetozaru Mijailoviću i svima u klubu. Staviću Zvezdin dres u kolekciju, moj muzej. Falio mi je crveno-beli dres sa mojim imenom, zaista sam presrećan – rekao je Goran Pandev.

Muzej Crvene zvezde je na Gorana Pandeva ostavio neverovatan utisak, a nekadašnji fudbaler Lacija, Intera, Napolija, Galatasaraja, Đenove i Parme veruje da će srpski šampion ponovo osvojiti pehar evropskog klupskog prvaka.

– Muzej je prekrasan. Video sam sve što je jedan klub kao što je Crvena zvezda osvojio, to je istorija. Ostaće uvek zapisano u knjigama. Pehar Lige šampiona je vrhunski uspeh svakog kluba i fudbalera. Znam koliko navijači Crvene zvezde vole klub, za njih je Zvezda sve. Nadam se da će što pre osvojiti Ligu šampiona, jer Crvena zvezda to zaslužuje.

Goran Pandev je imao neostvarenu želju da zaigra za Crvenu zvezdu tokom karijere i ističe da je mnogo njegovih sunarodnika ostavilo trag nastupajući u srpskom klubu.

– Nastupali su igrači iz Makedonije za Crvenu zvezdu, ali lično su Darko Pančev i Ilija Najdoski ostavili najveći trag. Osvojili su Ligu šampiona što je za igrača najveći uspeh i san, a znamo koliko je to teško. Sigurno da su veliki igrači i da su ostavili ogroman trag u Zvezdi. Srećan sam što su Makedonci postigli značajan uspeh sa Zvezdom – zaključio je Goran Pandev.

FOTO: FK Crvena zvezda

Predsednik Crvene zvezde – Svetozar Mijailović je sa velikim osmehom dočekao rekordera po broju nastupa i golova reprezentacije Makedonije i istakao veliko zadovoljstvo povodom posete Gorana Pandeva.

– Velika je čast i zadovoljstvo za Crvenu zvezdu da ugosti Gorana Pandeva, igrača koji je karijeru obeležio u Italiji i nosioca evropskog trofeja. Na kraju profesionalne karijere se posvetio fudbalu zahvaljujući privatnoj akademiji sa kojom naš klub ima određenu saradnju. Goran Pandev je zvezdaš i veliko nam je zadovoljstvo da čujemo da je želeo da zaigra na Marakani, kao i da mu je žao što se to nije i desilo. Želja mu se ispunila posetom našem klubu, muzeju, gde se upoznao sa istorijom Crvene zvezde. Čuli smo iz njegove izjave i razgovora da je oduševljen – rekao je Svetozar Mijailović.

 

4
2

2 KOMENTARA

Odgovorite
  1. Golem covek i sportista,fudbaler….obelezio je Makedonski fudbal na svoj nacin….kao navijac Zvezde,bio bih pristrasan,da kazem :zao mi je sto ga nisam video u crveno belom dresu i u galeriji da stoji i njegov br.10,pored :Dojcinovskog,Kanatlarovskog,Boska i brata mu Milka Djurovskog,DARKA,….Hvala Ti Gorane,Postujem To

    3
    0

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Autor: HotSport

IVANIŠEVIĆ PRESREĆAN: „97% igrača bi odustalo, ali ne i on!“

IVANOVIĆ PROMEŠAO KARTE: Zvezda vodi u Železniku, Lazarević blista protiv Pantera! (FOTO)