0
Evroliga

during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Partizan Mozzart Bet Belgrade at Aleksandar Nikolic Hall on January 27, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

(POLUVREME) SJAJNI LESOR VODI CRNO-BELE DO +8: Nedović i Vildoza pokušavaju da istope prednost! (FOTO)

Objavljeno: 27.01.23 u 19:51

Ogromna borba u Pioniru.

Nakon prvih 20 minuta utakmice između Crvene zvezde Meridianbet i Partizana Mozzartbet rezultat je 37:45 u korist izabranika Željka Obradovića. Ogromna borba viđena je od početka utakmice, a bolje su je započeli igrači domaćeg tima. Ipak ubrzo je Partizan preuzeo stvar u svoje ruke, pa je posle prve četvrtine imao prednost.

Nastavili su crno-beli u istom ritmu i u nastavku, a vodili su čitavu drugu deonicu. Najefikasniji u Partizanu je Matijas Lesor sa 11 poena, dok je Egzum dodao 10. Na drugoj strani, Nedović je ubacio 14 poena, a Vildoza 11.

Utakmicu je otvorio Nemanja Nedović, koji je trojkom raspalio Pionir. Na drugoj strani, uzvratio je Egzum zakucavanjem u kontri za prve poene uslovno rečeno gostiju na ovom meču. Držao je

Nešto bolje su crveno-beli izgledali u uvodnim minuta, a još jednu trojku u kontri pogodio je Vildoza. Brzo je uzvratio Lesor, dok je već u sledećem napadu, Nedović postigao pogodak uz prekršaj.

Nakon toga, sledi bolja igra Partizana, koja se održava do kraja prve deonice. Izabranici Željka Obradovića zahvaljujući fantastičnom Lesoru, stižu i do prve prednosti, a nakon toga i do vođstva od 11:19, posle trojke Zeka Ledeja.

U završnici prve četvrtine, tehničku grešku je dobio Duško Ivanović, koji se nije složio sa odlukom sudija da sviraju faul u napadu Petruševu protiv Ledeja. To je malo razbudilo crveno-bele, a nakon nerealizovanog napada Partizana, trojku na kraju četvrtine pogađa Luka Vildoza za smanjenje prednosti na 18:20.

Koncentrisano je Partizan startovao drugu četvrtinu i brzo je napravio seriju od 5:0, u kojoj je nakon trojke Nanelija, Smailagić pogodio za 2. Od kada je Lesor izašao iz igre, Partizan ima problema sa skokom, pa to koristi Petrušev koji hvata promašaj Mitrovića i smanjuje prednost na 22:25.

Posle tajmauta Željka Obradovića u malo konfuznom napadu, Partizan ipak stiže do nove trojke, koju pogađa Dante Egzum uz sirenu. Posle toga, Zvezda nije iskoristila napad, crno-beli su mogli da povedu ubedljivije, ali je Anđušić promašio trojku a posle skoka i Smailagić zicer.

Bentilov pogodak uz faul Anđušića vraća Zvezdu na 28:30, a potom je Lesor iznudio dva slobodna bacanja od kojih je realizovao samo prvo. Smanjila je Zvezda prednost na samo jedan razlike nakon koša Nedovića. Slobodna bacanja Madara i trojka Pantera donose Partizanu +6, ali Vildoza smanjuje na 32:36.

Na trojku Nedovića, uzvraća Madar istom merom, a posle slobodnih bacanja Vildoze rezultat je 35:40. Prvo poluvreme završeno je trojkom Ledeja, nakon asistencije Pantera nakon čega crno-beli vode sa 37:45.