SABALENKA NASTAVLJA NEVEROVATAN NIZ: Beloruskinja u finalu Australijan opena!

Objavljeno: 26.01.23 u 13:45

Sabalenki će ovo biti prvo Grend slem finale

Beloruska teniserka, Arina Sabalenka, plasirala se u finale Australijen opena.

Ona je bila bolje od Magde Linet sa 2:0, po setovima 7:6/6:2 nakon sat i po vremena igre.

Nije počelo najbolje za Arinu pošto je pretpela brejk u početnoj fazi prvog seta. Ipak, ostala je pribrana, vratila brejk i odvela prvi set u taj-brejk, gde je dominatno privela set kraju, dozvolivši protivnici samo jedan poen.

U drugom setu je Sabalenka bila opuštenija i to se odma odrazilo na rezultat. Dva puta je oduzela serviis Poljakinji i rutinski privela meč kraju.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI:

5. teniserka sveta je tako nastavila neverovatan niz, pošto ove godine ima skor 10-0 bez izgubljenog seta i u subotu će imati priliku da dodje do prve Grend slem titule.

Protivnica u finalu će joj biti Jelena Ribakina, koja je nešto ranije savladala Viktoriju Azarenku.