1

during the 2023 IHF World Handball Championship between Serbia and Norway at Spodek on January 19, 2023 in Katowice, poland. (Photo by Starsport.rs ©)

JEDNO POLUVREME NEDOVOLJNO ZA POBEDU NAD NORVEŠKOM: Srbija se oprostila od Svetskog prvenstva, osim ako se ne desi čudo!

Objavljeno: 19.01.23 u 21:58

Izuzetno važna utakmica za našu selekciju!

Rukometna reprezentacija Srbije sastala se sa Norveškom u okviru Svetskog prvenstva. Nakon prve faze izabranici Tonija Đerone preneli su dva boda, dok je Norveška prenela četiri.

Prelepa akcija naših rukometaša viđena je u trećem minutu utakmice, kada je Orbović prelepo asistirao Marseniću, koji je ‘kokicom’ savladao norveškog čuvara mreže. Pokazala je ubrzo Norveška zašto važi za jednu od najboljih selekcija na prvenstvu, ali su se naši momci izuzetno dobro snalazili na samom startu meča.

Nakon uvodnih 10 minuta igre, rezultat je bio 6:5 u korist naše selekcije, a posebno je blistao Orbović.

Iako smo sredinom prvog poluvremena imali tri gola prednosti, Norveška je vešto iskoristila igrača više i nije dozvolila Srbiji da se ‘odlepi’.. Štaviše, sustigli su nas.

Na krilima neverovatnog Milosavljev, koji je činio čuda na golu naše reprezentacije, uspevali smo da održimo prednost. Delovao je Toni Đerona izuzetno zadovoljan uz aut liniju. Prelepim golom Orbovića u poslednjim momentima prvog poluvremena, Srbija je otišla na odmor sa prednošću 17:14.

Gde smo stali u prvom poluvremenu, nastavili smo u drugom. Milosavljev je blistao i na krilima njegovim odbrana otišli smo na pet golova prednosti, ali su reprezentativci Norveške uspeli odmah da se vrate prvo na tri pogotka zaostatka, a zatim iznude i isključenje jednog našeg igrača. Nije dugo trebalo Norveškoj da se približi na jedan gol zaostatka, maksimalno iskoristivši igrača više.

U 42. minutu susreta, Norveška je poravnala – 22:22, da bi nedugo potom i poveli. Što je utakmica bila bliža kraju, to smo mi bili lošiji, a Norveška bolja – Bergerut je blistao na golu skandinavske reprezentacije. Naši momci nastavili su samo da tonu od tog momenta i Norveška je stigla reklo bi se zasluženo do pobede.

Srbija – Norveška 28:31