0
AdmiralBet ABA Liga

during the Aba League Season 2022-2023 match between Partizan and MZT Skoplje at Stark Arena on January 16, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

(POLUVREME) PARTIZAN SE RASTRČAO PROTIV MZT-A: Crno-beli pogađaju sa svih strana za +20! (FOTO)

Objavljeno: 16.01.23 u 18:49

Rastrčali su se crno-beli.

Košarkaši Partizana u 15. kolu AdmiralBet ABA lige dočekuju ekipu MZT-a iz Skoplja, u duelu, koji je počeo u 18 časova. Nakon prvih 20 minuta igre, crno-beli vode sa 54:34 i tako sigurnim koracima idu ka 13. pobedi u regionalnom takmičenju.

Partizan je u prvom delu igre za 3 šutirao 7/9, od čega je jedna trojka bila sa 9 metara pri isteku napada, dok je šut za dva takođe odličan (11/14). Najefikasniji u domaćem timu je Smailagić sa 11 poena, zatim Naneli sa 9 i Panter sa 8 koševa. Na drugoj strani, najbolji su Kefi i Damjan Stojanovski sa po 9 poena.

Crno-beli su utakmicu započeli na pogon Kevina Pantera, koji je za oko 5 minuta upisao 8 poena. Pored njega, upisali su se i Avramović i Lesor na startu, dok je na drugoj strani pogađali Kefi i Stojanovski za 12:6 na sredini deonice.

Partizan je nastavio sa dobrom igrom i brzo je stekao dvocifrenu prednost. Lesorova četiri poena u nizu, pa potom koš Nanelija i Papapetrua donose 22:12.

Izabranici Željka Obradovića su još do kraja četvrtine ubacili 7 poena, a tome je najviše doprineo Alen Smailagić. Rezultat posle 10 minuta igre bio je 29:15 za domaće.

Početak druge četvrtine doneo je malo brži ritam. Pogađali su gosti i tako ubacili 8 poena, dok je Partizan upisao 7 za oko 3 minuta. Onda je usledila mini serija fantastičnog Dantea Egzuma.
Nakon snažnog zakucavanja, u narednoj akciji pogodio je trojku, a potom i asistirao Naneliju koji je ubacio za 42:26.

Nakon nekoliko mečeva sa slabijim učinkom, Džejms Naneli upisuje svoj šesti poen u prvom poluvremenu, igrom sa niskog posta. Potom je usledilo zakucavanje Alekse Avramovića za 46:29.