AdmiralBet ABA Liga

BLISTAVI PARTIZAN DEMOLIRAO MZT U BEOGRADU SA +53: Mašinerija Željka Obradovića postigla 120 poena! (FOTO)

Objavljeno: 16.01.23 u 19:51

Rastrčali su se crno-beli.

Košarkaši Partizana zabeležili su više nego ubedljivu pobedu u 15. kolu AdmiralBet ABA lige protiv ekipe MZT-a iz Skoplja. Rezultat je bio 120:67, a pobednik je bio rešen već pre kraja prvog poluvremena, gde su crno-beli dominirali. Bio je ovo 13. trijumf za izabranike Željka Obradovića u regionalnoj ligi, a narednu utakmicu odigraće protiv Valensije u okviru Evrolige, u četvrtak u Španiji.

Partizan je diktirao tempo od početka pa do samog kraja ovog susreta. Već krajem treće deonice, svi košarkaši su se upisali u listu strelaca, a treneri su zbog ogromne razlike, mogli da raspodele minutažu. Crno-beli su šutirali 28/38 za 2 (73.7%) i 13/17 za 3 (76.5%).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Alen Smailagić sa 24 poena i 7 skokova. Pored njega, dvocifreni su još bili Avramović sa 18 koševa i 9 asistencija, zatim Madar sa 14 poena i Vukčević sa 13 poena i 7 skokova.

Na drugoj strani, najbolji je bio Damjan Stojanovski sa 16 koševa.

PRVO POLUVREME:

Crno-beli su utakmicu započeli na pogon Kevina Pantera, koji je za oko 5 minuta upisao 8 poena. Pored njega, upisali su se i Avramović i Lesor na startu, dok je na drugoj strani pogađali Kefi i Stojanovski za 12:6 na sredini deonice.

during the Aba League Season 2022-2023 match between Partizan and MZT Skoplje at Stark Arena on January 16, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Partizan je nastavio sa dobrom igrom i brzo je stekao dvocifrenu prednost. Lesorova četiri poena u nizu, pa potom koš Nanelija i Papapetrua donose 22:12.

Izabranici Željka Obradovića su još do kraja četvrtine ubacili 7 poena, a tome je najviše doprineo Alen Smailagić. Rezultat posle 10 minuta igre bio je 29:15 za domaće.

Početak druge četvrtine doneo je malo brži ritam. Pogađali su gosti i tako ubacili 8 poena, dok je Partizan upisao 7 za oko 3 minuta. Onda je usledila mini serija fantastičnog Dantea Egzuma.
Nakon snažnog zakucavanja, u narednoj akciji pogodio je trojku, a potom i asistirao Naneliju koji je ubacio za 42:26.

Nakon nekoliko mečeva sa slabijim učinkom, Džejms Naneli upisuje svoj šesti poen u prvom poluvremenu, igrom sa niskog posta. Potom je usledilo zakucavanje Alekse Avramovića za 46:29.

Partizan je u prvom delu igre za 3 šutirao 7/9, od čega je jedna trojka bila sa 9 metara pri isteku napada, dok je šut za dva takođe odličan (11/14).

DRUGO POLUVREME:

Tamo gde su stali, košarkaši Partizana su tako i nastavili u nastavku igre. Na teren je izašao i Danilo Anđušić, pa su svi košarkaši domaćih zaigrali već do 21. minuta.

Odmah je Anđušić pogodio trojku, a sa sjajnom igrom nastavili su i Smailagić, kao i Avramović koji je odlično razigravao saigrače. U završnici četvrtine, u strelce se upisao i Zek Ledej, koji je do tada bio jedini igrač Partizana bez poena u ovom meču.

Odličan protok lopte i još bolja odbrana doprinela je tome da izabranici Željka Obradovića upišu 30 poena u trećoj četvrtini. Uz sve to, nastavili su fantastično da šutiraju i već tada, bilo je jasno da će Partizan još jednom „prebaciti“ 100 poena.

Prednost Partizana posle 30 minuta bila je 84:51, a kako se meč bližio kraju razlika je sve više i više rasla. Avramović i Vukčević vodili su crno-bele, a njima se ponovo priključio Alen Smailagić, koji je pogodio uz faul za 96:53.

Partizan do stotog poena stiže preko Jama Madara i + 42 na oko 5 minuta do kraja meča. Nisu crno-beli ugasili motore, a konačna razlika na kraju je bila čak +53.