0

ARSENAL ČUVA PRVU POZICIJU U PREMIJER LIGI: Loris častio tobžije, Odegard overio trijumf! (VIDEO)

Objavljeno: 15.01.23 u 19:55

Nova pobeda za sigurno prvo mesto.

Fudbaleri Arsenala savladali su Totenhem u 20. kolu Premijer lige rezultatom 0:2 i tako osigurali svoje mesto na čelu tog takmičenja. Ova utakmica rešena je već u prvom poluvremenu, dok je u nastavku Totenhem bezuspešno pokušao da dođe do pogotka, iako je imao nekoliko dobrih prilika.

Prvi pogodak postignut je u 14. minutu, a u pitanju je autogol Lorisa. Nakon napada Arsenala po desnoj strani i centaršuta Sake, golman francuske reprezentacije je izuzetno loše reagovao, poslavši loptu u svoju mrežu.

Mogao je Totenhem do izjednačenja vrlo brzo, ali je Son promašio situaciju 1 na 1.

Pobedu gostiju, overio je Odegard izvanrednim pogotkom sa oko 25 metara. Ponovo je Saka, pronašao je Odegarda, koji je uputio dobar šut i tako prevario Lorisa za 2:0.

Dali su domaći sve od sebe u nastavku meča, ali Arsenal je jednostavno uspeo da se sačuva od svih pokušaja i upiše novi trijumf.