0
AdmiralBet ABA Liga

KAKVA UTAKMICA BIVŠEG IGRAČA ZVEZDE: Moćan dabl-dabl za samo 26 minuta i pobedu nad Splitom!

Objavljeno: 14.01.23 u 21:19

Bio je fantastičan.

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su ekipu Splita u 15. kolu AdmiralBet ABA lige rezultatom 102:88, a jednu od najboljih partija u karijeri pružio je Alen Omić, centar domaćeg tima. On je za samo 26 minuta na terenu upisao fantastičan dabl-dabl učinak sa 21 poenom i 16 skokova.

Uz sve to, Omić je iz igre šutirao 8/12, sa linije penala 5/5, dok je zabeležio i 3 asistencije, odnosno jednu ukradenu loptu. To je bilo dovoljno za indeks korisnosti 39, dok je njegov rekord karijere u regionalnom takmičenju 40, koji datira iz 2015. godine.

Što se tiče same utakmice, Split je bio u igri sve do poslednje deonice. Domaći su na poluvremenu vodili sa 5 poena razlike, kao i nakon 30 minuta igre. Ipak, u poslednjem kvartalu, do izražaja je došlo iskustvo i individualni kvalitet Cedevita Olimpije, koja je na kraju i slavila.