during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and AS Monaco at Aleksandar Nikolic Hall on January 12, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

VILDOZIN POVRATAK ZA DOMINANTNU POBEDU NAD MONAKOM: Dugo nismo videli da crveno-beli ovako šutiraju! (FOTO)

Objavljeno: 12.01.23 u 20:50

Velika prednost za crveno-bele.

Košarkaši Crvene zvezde MeridianBet savladali su ekipu Monaka u 19. kolu Evrolige rezultatom 92:68. Crveno-beli su uspeli da pokažu svoju igru i uz fantastičan šut stignu do ubedljive prednosti u prvom poluvremenu.

Monako je u nastavku igre, tačnije u trećoj četvrtini pokušao da se vrati, ali su izabranici Duška Ivanovića odbili nalet francuskog tima i poveli još ubedljivije. Kada se podvuče crta, domaći su na ovom meču šutirali 20/27 za 2, što je preko 74% i 15/32 za 3, što je oko 47%.

Najefikasniji u pobedničkom timu, bio je Filip Petrušev sa 21 poenom, dok je Luka Mitrović ubacio 15. Pored njih, dvocifreni su bili još Nemanja Nedović sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 koševa.

Na drugoj strani, Majk Džejms je ubacio 26 koševa.

PRVO POLUVREME:

Sve je počelo uvodnom serijom Zvezde od 4:0. Nakon toga, goste je probudio Majk Džejms, pa su se ekipe smenjivale u vođstvu na startu. Onda je u drugom delu prve četvrtine usledila fantastična igra crveno-belih i serija, a nakon prve četvrtine, bilo je 23:15.

Nastavili su izabranici Duška Ivanovića u istom ritmu i u nastavku igre, a pre svega precizan šut, doneo im je i ubedljiviju prednost. Dve trojke Nemanje Nedovića, odvele su Zvezdu do ogromne prednosti, a u jednom momentu je bilo i 37:22.

Potom se Monako malo vratio u igru, ali je Zvezda u završnici prvog poluvremena, vrlo brzo povratila konce u svoje ruke. Pogađali su crveno-beli iz svih pozicija, a posebno se istakao šut za 2 (12/13), dok su za 3 šutirali 9/19.

DRUGO POLUVREME:

Treća deonica počela je izjednačeno, a onda je usledila znatno bolja igra Monaka. Izabranici Saše Obradovića, pokušali su da se približe, u jednom momentu su bili na 61:50, ali ništa više od toga. Dobro raspoloženi Majk Džejms, bio je jedini motor Monaka, što nije bilo dovoljno za nešto više.

Uz tri trojke, Dobrića, Vildoze i Lazarevića, crveno-beli su ponovo brzo otišli na više od 20 poena prednosti, a treća četvrtina završena je rezultatom 72:50.

Četvrtu četvrtinu poenima je otvorio Filip Petrušev, a ubrzo je odgovorio Alfa Dijalo. Petrušev je nastavio u istom ritmu i u nastavku ove deonice i gosti nisu imali odgovor za srpskog reprezentativca.

Cilj Monaka u završnici, očigledno je bio da se umanji prednost, ali je na dvojku Joana, odgovorio Branko Lazić trojkom za 81:60. Nakon novog pogotka Majka Džejmsa, usledili su ponovo poeni FIlipa Petruševa, koji je ovim pogotkom, postigao svoj 20. poen na utakmici, a nešto kasnije i 21

U redovima Crvene zvezde svi su sjajno raspoloženi, pa drugu trojku na utakmici pogađa i Stefan Marković za 87:65, a nešto kasnije i treću. U završnici susreta, priliku je dobio i mladi Dalibor Ilić.