AdmiralBet ABA Liga

IZNENAĐENJE U SRPSKOM DERBIJU: Mega nadigrala ekipu FMP-a! (VIDEO)

Objavljeno: 08.01.23 u 14:36

Presudila poslednja četvrtina!

Košarkaši Mege savladali su FMP Meridian Bet rezultatom 77:72 u prvom meču 14. runde AdmiralBet ABA lige. S obzirom na igre dva tima u ovoj sezoni ovo predstavlja iznenađenje.

Konstantno smo imali izjednačen meč.

Nakon prve deonice gosti iz Železnika su vodili sa 19:18. Ipak, u drugoj četvrtini domaći su uzvratili istom merom i taj period igre dobili sa 19:18, te se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom 37:37.

U trećoj četvrtini FMP je imao i sedam poena razlike, ali se Mega uspešno vratila. Ipak, u poslednjih 10 minuta gosti su ušli sa prednošću od 59:56.

Međutim, poslednja deonica je u potpunosti pripala domaćoj ekipi koja je na kraju slavila sa 77:72.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Matej Rudan sa 16 poena.

Sa druge strane kod FMP-a standardno najbolji je bio Frejzer sa 29 poena.

Mega je sada na skoru od četiri pobede i 10 poraza, dok FMP ima 10 pobeda i četiri poraza.