0

FANTASTIČNA ASISTENCIJA DUŠANA TADIĆA: Kapiten Ajaksa zasenio domaće navijače, njegov tim ipak prosuo bodove! (VIDEO)

Objavljeno: 08.01.23 u 19:15

Kontranapad za primer.

Fudbaleri Ajaksa su remizirali sa ekipom NEC Najmegena u 15. kolu holandske lige. Rezultat je bio 1:1, izvanrednu asistenciju je zabeležio Dušan Tadić, a ni u ovom meču, Ajaks nije uspeo da dođe do trijumfa.

Nakon lošeg starta napada domaćih, dobra reakcija na centru, donela je Ajaksu priliku za kontranapad. Sančez je brzo povukao akciju, a Konseikao je pronašao Dušana Tadića, koji je iz prve uputio magičan pas ka Klasenu.

On je imao lakši posao i u 38. minutu je doneo vođstvo Ajaksu. Ipak, gosti nisu uspeli da sačuvaju prednost, jer je na startu drugg poluvremena, tačnije u 52. minutu izjednačenje Nijemegenu doneo Dimata.

Bila je ovo četvrta utakmica u domaćem šampionatu, u kojoj Ajaks ne zna za pobedu. Nakon poraza od PSV-a, usledili su remiji sa Vitezeom i Emenom, a sada i sa Nijmegenom.