0

FIORENTINA U NADOKNADI DO CELOG PLENA: Povređeni Jović sa klupe ispratio pobedu „Viole“

Objavljeno: 07.01.23 u 17:35

Fudbaleri Fiorentine savladali su ekipu Sasuola rezultatom 2:1 u okviru 17. kola Serije A

Srpski napadač, Luka Jović, nije bio u sastavu ekipe za ovaj meč zbog povrede.

Meč je od prvog minuta počeo Arturo Kabral, direktna konkurencija srpskom napadaču, ali pošto nije uspeo da zatrese mrežu u prvih 45 minuta, zamenio ga je Rikardo Saponara.

Ispostavilo se to kao odličan potez trenera, Vićenca Italijana, pošto je Saponara doveo domaću ekipu u vođstvo nakon samo 2 minuta na terenu.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI:

Ipak radost „ljubičastih“ nije dugo potrajala pošto je Sasuolo izjednačio 10 minuta kasnije preko Domenika Berardija, golom sa „bele tačke“.

Taman kada se činilo da će ekipe podeliti plen, pobedu i velika 3 boda Fiorentini donosi Niko Gonsales iz penala u prvom minutu nadoknade.

Fiorentina je sada 9. na tabeli sa 23 boda, dok je Sausolo ostao 16. sa 16 bodova.