ATP

MEDVEDEV JE IPAK BIO PREJAK: Kraj za Kecmanovića u Adelejdu! (VIDEO)

Objavljeno: 04.01.23 u 08:21

Daleko od neizvesnosti.

Srpski teniser, Miomir Kecmanović, poražen je od Rusa, Danila Medvedeva – 2:0 u osmini finala turnira u Adelejdu. Po setovima, 6:0, 6:3.

Kao što i sam rezultat govori, Kecmanović u prvom setu nije imao nikakvu šansu. Medvedev mu nije dozvolio nijedan gem, te je sa popularnim „krompirićem“ završio prvi set.

Svoj prvi gem u meču uzeo je tek početkom drugog seta kada je izjednačio na 1:1.

U drugom setu viđena je dosta ujednačenija borba. Međutim, Kecmanovićeva koncentracija popustila je u verovatno najgorem momentu – pri rezultatu 4:3.

Medvedev je napravio brejk, otišao na 5:3 i u sledećem gemu rutinski priveo meč kraju.

Ruski teniser će u četvrtfinalu igrati protiv svog sunarodnika, Karena Hačanova. Pobednik tog duela u polufinalu mogao bi se eventualno sastati sa Novakom Đokovićem.