0
AdmiralBet ABA Liga

during the Aba League Season 2022-2023 match between Partizan and FMP Zeleznik at Stark Arena on December 19, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

(POLUVREME) PARTIZAN VODI U DERBIJU KOLA: Crno-beli se razigrali protiv FMP-a, imaju dvocifrenu prednost! (FOTO)

Objavljeno: 19.12.22 u 18:46

Zanimljiv duel u Štark areni.

Košarkaši Partizana u derbiju 11. kola AdmralBet ABA lige, dočekali su ekipu FMP Meridiana, a nakon 20 mintua igre rezultat je 43:35. Najefikasniji u domaćem timu su Lesor sa 8 i Ledej sa 7 poena dok se god gostiju istakao Stepanović sa 8 koševa.

U uvodna dva minuta, jedine poene postigao je bivši igrač Partizana Aleksa Stepanović, dok smo na obe strane videli mnogo promašaja. Potom, crno-bele uvodi u igru kapiten Kevin Panter, uspešnim slobodnim bacanjima a potom i Uroš Trifunović trojkom.

Crno-beli su na startu uspeli da izoluju najboljeg igrača gostiju Frejzera, a meč je dobro započeo i Alen Smailagić. Njega je zamenio Matijas Lesor, koji se ubrzo upisao lakim poenima. Na drugoj strani, nakon tajmauta Nenada Stefanovića, Aleksa Stepanović je pogodio uz prekršaj.

Gosti su iskoristili neke greške crno-belih pri kraju prve deonice, a sa linije slobodnih bacanja bio je precizan Bič, a nakon toga i Izundu koji je smanjio na samo 2 poena razlike. Prva deonica završena je slobodnim bacanjima Frejzer, rezultatom 21:17.

Druga četvrtina startovala je trojkom Biča, nakon čega je Obradović odmah zatražio tajmaut. Crno-beli su se od tada probudili i u narednih nekoliko minuta potpuno dominirali na parketu. Lesor, Vukčević i Anđušić, doneli su Partizanu 28:21, a nakon novih poena francuskog centra, Stefanović je zatražio tajmaut.

Egzumova trojka, donela je Partizanu 35:23, a onda je usledila serija 0:4 gostiju, posle čega je Obradović zatražio tajmaut. Videli smo nekoliko praznih minuta crno-belih, a to je prekinuo Alen Smailagić trojkom, za 38:29, na oko 2 i po minuta do kraja. Nakon koša gostiju na drugoj strani, usledila je trojka Zeka Ledeja, a potom i pogodak za 2 poena.

Na drugoj strani, još jednu trojku ubacio je Šaranović za 43:35, ali je Madar lako pogodio i tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena od 45:35.