during the Aba League Season 2022-2023 match between Partizan and FMP Zeleznik at Stark Arena on December 19, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

POBEDA PARTIZANA U DERBIJU KOLA: Crno-beli vodili skoro 30 razlike pa se opustili, FMP prišao na -3! (FOTO)

Objavljeno: 19.12.22 u 19:58

Zaslužena pobeda za Partizan.

Košarkaši Partizana savladali su ekipu FMP Meridiana u derbiju 11. kola AdmiralBet ABA lige rezultatom 90:86. Crno-beli su odigrali sjajnu timsku partiju i uz dobru odbranu, uspešno su neutralisali napadački potencijal protivnika.

Nakon prednosti od 10 razlike na poluvremenu, izabranici Željka Obradovića, utakmicu su potpuno rešili u trećoj četvrtini. Ipak, i pored prednosti od skoro 30 razlike, crno-beli su neshvatljivo dozovlili protivniku da pri kraju meča stigne i do -3, ali ipak, gosti nisu imali šanse za pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Smailagić, Lesor i Trifunović sa po 14 poena. Pored njih, dvocifreni su bili Egzum sa 13 koševa i po 5 skokova i asistencija, kao i Ledej sa 10 poena. Na drugoj strani, istakao se Stepanović sa 17 koševa.

PRVO POLUVREME:

U uvodna dva minuta, jedine poene postigao je bivši igrač Partizana Aleksa Stepanović, dok smo na obe strane videli mnogo promašaja. Potom, crno-bele uvodi u igru kapiten Kevin Panter, uspešnim slobodnim bacanjima a potom i Uroš Trifunović trojkom.

Crno-beli su na startu uspeli da izoluju najboljeg igrača gostiju Frejzera, a meč je dobro započeo i Alen Smailagić. Njega je zamenio Matijas Lesor, koji se ubrzo upisao lakim poenima. Na drugoj strani, nakon tajmauta Nenada Stefanovića, Aleksa Stepanović je pogodio uz prekršaj.

Gosti su iskoristili neke greške crno-belih pri kraju prve deonice, a sa linije slobodnih bacanja bio je precizan Bič, a nakon toga i Izundu koji je smanjio na samo 2 poena razlike. Prva deonica završena je slobodnim bacanjima Frejzer, rezultatom 21:17.

Druga četvrtina startovala je trojkom Biča, nakon čega je Obradović odmah zatražio tajmaut. Crno-beli su se od tada probudili i u narednih nekoliko minuta potpuno dominirali na parketu. Lesor, Vukčević i Anđušić, doneli su Partizanu 28:21, a nakon novih poena francuskog centra, Stefanović je zatražio tajmaut.

Egzumova trojka, donela je Partizanu 35:23, a onda je usledila serija 0:4 gostiju, posle čega je Obradović zatražio tajmaut. Videli smo nekoliko praznih minuta crno-belih, a to je prekinuo Alen Smailagić trojkom, za 38:29, na oko 2 i po minuta do kraja. Nakon koša gostiju na drugoj strani, usledila je trojka Zeka Ledeja, a potom i pogodak za 2 poena.

Na drugoj strani, još jednu trojku ubacio je Šaranović za 43:35, ali je Madar lako pogodio i tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena od 45:35.

VESTI O PARTIZANU:

DRUGO POLUVREME:

Treća deonica startovala je poenima raspoloženih Trifunovića i Smailagića, koji su odveli Partizan na +14. Greške FMP Meridiana, u narednim akcijama, iskoristio je ponovo sjajni Smailagić sa nova 4 poena.

Partizan je bio dobro napadački raspoložen, ali uz to, održali su agresivnost u odbrani. Gosti su na previše lako gubili lopte i pravili greške, što je crno-belima donosilo lake poene.

Nakon što je Smailagića zamenio Lesor, a Madara Egzum, videli smo sjajnu saradnju ovog dvojca. Poeni Lesora, dobre reakcije u odbrani Egzuma a potom i asistencije, dovode Partizan do 73:47 na kraju treće četvrtine.

Igrači Partizana, malo su se opustili u poslednjoj četvrtini, pa je u prva 3 minuta, postignuto isto toliko poena. Ipak, ni FMP nije bio bolji, pa je tada, na 7 minuta do kraja susreta bilo 76:53.

Priliku je ponovo dobio Alen Smailagić, koji će na visokim pozicijama sada sarađivati sa Vladimirom Brodzijanskim. Na drugoj strani, Stefanović je odgovorio vraćanjem Izundua u igru.

Smailagić nastavlja sa dobrom igrom i beleži svoj 14. poen.

U poslednjih 5 minuta, priliku da zaigra dobio je i mladi Đorđije Jovanović. Prve poene na utakmici postiže Brodzijanski sa niskog posta, a Partizan nije bio oprezan, pa su primili 2 laka poena u kontranapadu za 81:60, na 4 i po minuta do kraja.

Lošije momente u odbrani FMP Meridiana, iskoristio je Uroš Trifunović, dobrim prodorom za nova 2 poena, dok je na drugoj strani trojku pogodio Šaranović,

Crno-beli gube loptu, a na drugoj strani Frejzer pogađa polaganje za tajmaut Obradovića na oko 3 i po minuta do kraja i 83:65 za domaće. Kakav potez za upis u listu strelaca! Trifunović je u kontranapadu nabacio loptu mladom Jovanović koji je u skok šut oslanja na tablu i pogađa.

Greška za greškom crno-belih, dozvolila je gostima da se raspucaju i tako znatno spuste razliku. Nekoliko pogodaka uz faul, donelo je FMP Meridianu 89:83, na oko 6 sekundi do kraja utakmice. U pčoslednjoj akciji gostiju na meču, Bič pogađa trojku i dovodi ekipu Nenada Stefanovića na samo 3 razlike.

U poslednjem napadu Partizana, gosti prave faul i Egzum pogađa prvo slobodno bacanje i tako postavlja konačan rezultat meča. Crno-beli su dozvolili gostima čak 39 poena u psolednjoj četvrtini, a možemo reći, da je za to bilo dovoljno nešto više od 7 minuta praznog hoda i dekoncentracije u odbrani.