0
AdmiralBet ABA Liga

during the Aba League Season 2022-2023 match between Partizan and FMP Zeleznik at Stark Arena on December 19, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

OBRADOVIĆ LJUT NAKON POBEDE: ‘Što ne igraju mladi? Pogledajte poslednjih pet minuta!’

Objavljeno: 19.12.22 u 21:51

Mogli su da prospu veliku prednost.

Košarkaši Partizana savladali su ekipu FMP Meridiana u derbiju 11. kola AdmiralBet ABA lige rezultatom 90:86. Crno-beli su odigrali sjajnu timsku partiju i uz dobru odbranu, uspešno su neutralisali napadački potencijal protivnika. FMP je imao svoju šansu u samoj završnici, kada su ugrozili rivala, koji je do tada imao ubedljivu prednost. Nakon meča šef stručnog štaba ‘crno-belih’ je rekao:

‘Najavili smo da večeras igramo protiv tima koji je u dobroj formi i igra veoma dobro u ABA ligi. Agresivnošću smo odigrali veoma dobru utakmicu 35 minuta, a ovh poslednjuh pet minuta nema razloga ni komentarisati previše. Čestitke igračima na dobroj utakmici , protiv dobrog protivnika i hvala svima koji su večeras bili u dvorani.’ – rekao je Obradović nakon meča, da bi potom dodao:

„Motivacija je bila na odličnom nivou. Imali smo 21 poen razlike na pet minuta do kraja. Igrači su dotad igrali izvanrednu utakmicu, bilo je sitnih detalja, ali generalno odlična utakmica. Zadnjih pet minuta, svakome ko malo prati košarku, sve je jasno.’ – dodao je Žoc.

O zaista neverovatnom opuštanju u zadnjih nekoliko minuta, Željko Obradović je rekao:

‘Ne verujem da je opuštanje i potcenjivanje, već realan prikaz onoga što neki igrači mogu da urade. I onda ću verovatno sledeći puta da čekam da me neko pita što ne igraju mladi? A onda ću ja da vas podsetim na poslednjih pet minuta protiv FMP-a. Imam 16 igrača, nisam mogao da koristim Papapetrua jer je dobio udarac na prethodnој utakmici, nije trenirao. Aleksa je imao istegnuće mišića na poslednjem treningu. Glas je na jutranjem izvrunio zglob i Balša Koprivica ima povredu ruke. U 12 će biti samo oni koji zaslužuju. Sve ovo će da se sabira i oduzima, kad bude došao trenutak da odlučujem. Čitav život pokušavam da razumem mlade i da im dajem priliku. Sad ponovo možete da uđete na sajt ABA lige, pogledate prosek minuta igrača Partizana, pa će vam sve biti jasno. Nijedan igrač nema ima prosek više od 20 minuta. Vadio sam to pre dva kola i bilo je tako. Probaćemo tako i da nastavimo.’ – zaključio je Obradović.