2
Evroliga

during the Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade and Anadolu Efes Istanbul at Stark Arena on December 16, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

TRENINZI ODBRANE SU URODILI PLODOM: Šampion Evrope je pao u Areni – odlična partija Partizana u drugom poluvremenu! (FOTO)

Objavljeno: 16.12.22 u 22:23

Prekinut niz poraza!

Košarkaši Partizana  savladali su dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope, Anadolu Efesa, rezultatom 82:79, u 14. kolu Evrolige.

Utakmica je počela minutom ćutanja posvećen Siniši Mihajloviću.

Odlično su započeli utakmicu košarkaši Partizana, nošeni podrškom sa tribina. Već nakon tri i po minuta vodili su crno-beli sa 9:2.

Veoma loše šuterski su otvorili meč igrači Efesa, s obzirom da su promašili nekoliko otvorenih trojki, a u reketu Parni valjak je odlično branio.

Prvu četvrtinu obeležila je nažalost povreda Vasilija Micića, koji je sa bolnom grimasom napustio parket.

Uspeli su momci Željka Obradovića da potpuno neutrališu ofanzivne sposobnosti Efesa koji je ubacio svega 10 poena u prvoj deonici.

Nakon prve četvrtine – 14:10 za crno-bele.

Drugi period igre počeo je promašajem Tristana Vukčevića u šutu za tri poena, a onda je napravio i faul za 2+1 Ante Žižića, čime je Efes prišao na -1.

Već u drugom minutu druge četvrtine Vasilije Micić se vratio na parket i srećom potvrdio da se ne radi ni o kakvoj težoj povredi.

Po prvi put na meču poveo je Efes na 6:48 do kraja prvog poluvremena nakon trojke Rodriga Bobue – 17:16. Odmah je Željko Obradović zatražio tajmaut.

Uspeo je u tom periodu Efes da se malo odlepi uz poene Bobue i Žižića – 23:18. Potpuno je pala koncentracija igračima Željka Obradovića u tim momentima, te je turski tim otišao  i na +8 (26:18).

Na poluvreme Efes je otišao sa prednošću od 37:28.

Partizan je odbrambeno započeo dobro i drugo poluvreme, međutim nisu uspevali nikako da pronađu kvalitetan šut i dobru ofanzivnu igru.

Nekoliko napada na -7 propustili su crno-beli i potom je usledila kazna.

Prvi put je došla dvocifrena prednost Efesa nakon 4 i po minuta igre u drugom poluvremenu i posle veoma teške trojke Klajburna – 44:34.

Erupcija oduševljenja u Areni dogodila se nakon zakucavanja Matijasa Lesora na malo manje od dva minuta do kraja treće deonice. Partizan je prišao na pet poena zaostatka (49:44), a Ergin Ataman je zatražio tajmaut.

U međuvremenu Elajdža Brajant je dobio tehničku te su crno-beli došli i na četiri poena, međutim seriju Partizana trojkom je prekinuo Vasa Micić.

Već u narednom napadu uzvratio je Lesor sa 2+1 nakon faula Polonare. U tim trenucima sam je Francuz vukao Partizan, s obzirom da je ukrao loptu, i položio za samo posed zaostatka – 52:50.

Neverovatan preokret igrača Partizana desio se u tim momentima, s obzirom da je Egzum fauliran na šutu za tri bacanja i pogodio je svako za 53:52, međutim Bobua je uspeo da u poslednjoj sekundi pogodi za novo vođstvo Efesa – 54:53. Tim rezultatom je završena treća četvrtina.

Već nakon 19 sekundi u poslednjoj deonici Željko Obradović je zatražio tajmaut zato što je večeras preraspoloženi Rodrig Bobua ostao sam i pogodio trojku.

Nakon toga se igralo koš za koš, Partizan predvođen Egzumom, Nanelijem i Panterom, dok sa druge strane precizni su bili Micić i Bobua.

U tim trenucima crno-beli su igrali fenomenalnu odbranu, a nagradili su se trojkom Nanelija za vođstvo na 4 minuta pre kraja – 68:67. Potom je i Panter pogodio i odveo Parni valjak na tri poena prednosti, a Ataman je morao da zatraži tajmaut.

Na kraju – velika pobeda za Partizan, 82:79.