Katar 2022

MESI U NEDELJU „PLEŠE“ POSLEDNJI PLES NA MUNDIJALIMA: Sećate li se protiv koga je prvi put „zaplesao“? (VIDEO)

Objavljeno: 14.12.22 u 19:42

Verovatno svi pamte.

Priča Lionela Mesija na Svetskom prvenstvima završiće se u nedelju. Argentina čeka boljeg iz duela Francuska-Maroko.

Biće to poslednja šansa za omalenog Argentinca da podigne Zlatnu boginju. Imao je već 2014. veliku priliku, ali je u finalu poražen od Nemačke.

Sada se nada drugačijem ishodu bez obzira ko bude protivnik.

S obzirom da će to biti kraj, treba se podsetiti početka. Debi na Mundijalima, Lionel Mesi zabeležio je protiv reprezentacije Srbije i Crne Gore na u Nemačkoj, 2006. godine.

Već nakon prvog poluvremena bilo je 3:0 za Gaučose, a završilo se 6:0. Mesi je na teren kročio u 74. minutu. Samo četiri minuta kasnije je asistirao Ernanu Krespu za gol.

U samom finišu, preciznije u 88. minutu, na asistenciju Teveza upisao je svoj prvi gol na Mundijalima, a od tog momenta postigao ih je još 10 (ukupno 11, naravno). Šansu da dodatno podeblja svoj učinak imaće u nedelju od 16 časova.

Treba uživati u toj utakmici, a planeta će sigurno stati.