0
Evroliga

during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Zalgiris Kaunas at Aleksandar Nikolic Hall on December 13, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

MUČE SE CRVENO-BELI PROTIV ŽALGIRISA: Litvanci imaju minimalnu prednost na poluvremenu u Pioniru! (FOTO)

Objavljeno: 13.12.22 u 19:47

Muče se crveno-beli!

U 13. kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde dočekuju ekipu Žalgirisa. Na poluvremenu rezultat je 37:36 za goste.

Vrlo nervozno su ušli u meč crveno-beli te sa nekoliko izgubljenih lopti dozvolili Žalgirisu da ode na uvodnu prednost od 7:2. Tu seriju 7:0 Litvanaca prekinuo je trojkom Branko Lazić.

Posebno je bio raspoložen Kinan Evans koji je postigao 8 poena več za šest minuta. Litvanci su došli na +10 (15:5) na četiri minuta pre kraja prve deonice.

Momci Duška Ivanovića su se mnogo mučili u napadu u prvoj četvrtini koja i završena rezultatom 22:14 u korist Žalgirisa.

Na početku druge četvrtine igrači Žalgirisa uspevali su da održavaju prednost, više zbog nešto slabije odbrane Zvezde nego zbog dobrog napada.

Nikako nisu crveno-beli uspevali da pronađu željeni ritam, jedini koji je uspevao da pronađe neko rešenje bio je Nemanja Nedović.

Na pet minuta do poluvremena trener Ivanović pozvao je tajmaut s obzirom da se litvanska ekipa odvojila na +9 (33:24). Odmah je došla reakcija u vidu trojke Luke Vildoze, koji je potom i ukrao loptu, došao do lakih poena i prinudio Maksvitisa da zatraži tajmaut.

Zvezda se potpuno vratila u meč nakon trojke Stefana Lazarevića, nakon čega je Pionir „eksplodirao“. Crveno-beli su nakon uvodnih 2:0, poveli ponovo na tri minuta do kraja prvog poluvremena nakon što su napravili seriju 10:0 (34:33).

Uspeli su da preokrenu situaciju u svoju korist gosti i da poluvreme završe u minimalnoj prednosti 37:36.