during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Zalgiris Kaunas at Aleksandar Nikolic Hall on December 13, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

DESETA POBEDA U NIZU JE TU: Nedović i Vildoza povukli Zvezdu ka novom trijumfu! (FOTO)

Objavljeno: 13.12.22 u 21:01

Kakva utakmica!

U 13. kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde dočekali su ekipu Žalgirisa. Utakmica je završena rezultato 77:73 u korist Crvene zvezde.

Vrlo nervozno su ušli u meč crveno-beli te sa nekoliko izgubljenih lopti dozvolili Žalgirisu da ode na uvodnu prednost od 7:2. Tu seriju 7:0 Litvanaca prekinuo je trojkom Branko Lazić.

Posebno je bio raspoložen Kinan Evans koji je postigao 8 poena več za šest minuta. Litvanci su došli na +10 (15:5) na četiri minuta pre kraja prve deonice.

Momci Duška Ivanovića su se mnogo mučili u napadu u prvoj četvrtini koja i završena rezultatom 22:14 u korist Žalgirisa.

Na početku druge četvrtine igrači Žalgirisa uspevali su da održavaju prednost, više zbog nešto slabije odbrane Zvezde nego zbog dobrog napada.

Nikako nisu crveno-beli uspevali da pronađu željeni ritam, jedini koji je uspevao da pronađe neko rešenje bio je Nemanja Nedović.

Na pet minuta do poluvremena trener Ivanović pozvao je tajmaut s obzirom da se litvanska ekipa odvojila na +9 (33:24). Odmah je došla reakcija u vidu trojke Luke Vildoze, koji je potom i ukrao loptu, došao do lakih poena i prinudio Maksvitisa da zatraži tajmaut.

Zvezda se potpuno vratila u meč nakon trojke Stefana Lazarevića, nakon čega je Pionir „eksplodirao“. Crveno-beli su nakon uvodnih 2:0, poveli ponovo na tri minuta do kraja prvog poluvremena nakon što su napravili seriju 10:0 (34:33).

Uspeli su da preokrenu situaciju u svoju korist gosti i da poluvreme završe u minimalnoj prednosti 37:36.

Odvojili su se na pet razlike gosti odmah na početku drugog poluvremena. Razigrao se Vildoza i uz 2+1 vratio Zvezdu na poen zaostatka.

Nakon toga, ponovo, potpuni kontra ritam crveno-belih, što je litvanska ekipa osetila i otišla na +9 (54:45). Ovu seriju prekinuo je Nedović trojkom.

Do kraja treće četvrtine izabranici Duška Ivanovića su se poprilično vratili u igru – 58:56, ali je Žalgiris ostao u prednosti.

Poslednja četvrtina počela je majstorijom Nemanje Nedovića kojom je doveo Zvezdu u vođstvo od 59:58. Kinan Evans je vratio trojkom prednost svojoj ekipi, ali Stefan Marković dalekom trojkom u svom stilu za novo vođstvo. Međutim, ponovo je Evans odbio nalet crveno-belih trojkom.

Konstantno je Žalgiris bio u prednosti u poslednjoj četvrtini, ali im je Zvezda disala za vratom i nije dala da se opuste. Najviše zahvaljujući Nedoviću.

Erupcija Pionira desila se nakon sjajnih poteza Vildoze na tri i po minuta do kraja. Prvo je pogodio težak šut, a onda je ukrao loptu. Međutim, u narednom napadu Ulanovas je pogodio za tri i izjednačio na 71:71.

Nastavio je sa sjajnom igrom Luka Vildoza i trojkom vratio prednost (74:71) svojoj ekipi već u narednom napadu. Kako to obično biva sa Zvezdom ove sezone ušlo se u neizvesnu završnicu.

Tu su se bolje snašli domaći i došli do 10. uzastopne pobede, a šeste u Evroligi – 77:73.